Beatlesi na Osnovni šoli Idrija

Avtorica: Ivana Klemenčič

V sredo, 27. novembra 2019, je na Osnovni šoli Idrija kot vsako leto potekala dobrodelna prireditev z naslovom Let it be, osrednja tema pa so bili Betlesi. Beatelsi so bili britanska pop in rock glasbena skupina iz Liverpoola, aktivna v 60. letih 20. stoletja. Veljajo za najpomembnejšo, najvplivnejšo in najuspešnejšo glasbeno skupino vseh časov. Podrli so mnoge prodajne rekorde, med drugim več kot 50 uvrstitev na ameriški lestvici najbolj prodajanih singlov Hot 100, od tega 20 prvih mest. Od njihovega nastanka leta 1962 do danes so prodali več kot pol milijarde posnetkov.

Prvi so nastopili najmlajši učenci in učenke z zelo zanimivimi plesi. Plesali so kot sončki, kot podmornice … Meni so bili najbolj všeč najmlajši, ki so plesali ob pesmi Yellow submarine, saj so se v plesanje zelo vživeli; bili so prepričljivi, saj jim v njihovi otroškosti ni bilo prav nič nerodno. Pesem Yellow submarine je tudi ena mojih ljubših Beatlesovih pesmi, saj smo jo velikokrat prepevali tudi v šoli, ko sem bila mlajša.
Nastopili so tudi učitelji s pesmijo Let it be, pri kateri jim je pomagalo nekaj učenk iz vokalne skupine. Nato nam je vokalna skupina, pod vodstvom Marine Bizjak, zapela še Hey jude.
Videli smo tudi šestošolce, nekaj plesalk in na koncu se je zgodil najbolj pričakovani nastop devetošolcev, ki so uprizorili atentat na Johna Lennona. John Ono Lennon je bil angleški peveckitarist in tekstopisec, ki je dosegel svetovno slavo kot eden od ustanovnih članov skupine The Beatles. Kljub tehničnimi težavami učitelja Davida Steguja smo se devetošolci potrudili in nastop odigrali, kot smo vadili.

Učenci in učitelji smo se potrudili po svojih najboljših močeh in prireditev uspešno izvedli. Gledalcem je bil dogodek všeč;  da so uživali ob skladbah, ki so večne, da jim je bilo prijetno odjadrati nazaj v čase Beatlesov, so dokazali na koncu s prepričljivim aplavzom.

Vtisi udeležencev od zaključku dogodka

Gospa Vojka: »Bilo je krasno, spomnila sem se moje mladosti, enkratno.«

Gospa Vanja: »Zelo mi je bilo všeč. Zelo ste se potrudili.«

Gospa Sara: »Hmm, ja … čudovita prireditev je bila in ste se potrudili tako učenci kot učitelji, da so se z vami pripravljali na ta večer. Tako da kar pogumno tudi naslednje leto.«