Splet je lahko tudi nevaren

Avtorica: Patricija Bolčina

Knjiga Uničimo jo, avtorice Kate McCaffrey, je izšla leta 2006 pri založbi MIŠ. Delo spada v zbirko Zorenja+. V slovenski jezik jo je prevedla Diana Ramšak.

Avalon se je z dežele preselila v mesto. Na deželi je bila zelo priljubljeno dekle, v novi šoli pa si na začetku nikakor ni mogla najti prijateljev. Veliko njenih sošolcev je po spletu pisalo neresnične stvari o njej, zaradi česar je Avalon doživljala hude stiske … Le kako se otresti nadlegovalcev?

Knjiga se mi je vtisnila v spomin predvsem zaradi sporočila, ki ga bralec začuti v knjigi:
»Vse se lahko spremeni, če imaš prijatelja, ki te ima rad.« Prepričana sem, da je v današnjem času, ko smo mladi tako dojemljivi za vso sodobno tehnologijo in z njo povezane aplikacije, knjiga Uničimo jo koristno branje za prav vsakega med nami. Pravo gotovo pa je tudi več kot to – je tudi prijetno branje.

Unicimo jo

Vir fotografije: splet