Čaroben glas privabil množico ljudi

Avtorica: Minka Gregorač Stepančič

V soboto, 28. novembra 2015 se je v telovadnici Gimnazije Jurija Vege odvijal koncert Žige Laknerja. Kot gosti vedno bolj uveljavljenega idrijskega pevca smo nastopili tudi člani šolskega pevskega zbora.

Žiga, ki je bivši učenec naše šole, se je tudi letos na odmevni dogodek v domačem kraju dobro pripravil. Zbrani, lahko rečemo, množici obiskovalcev, je predstavil veliko različnih pesmi, ki jih je zapel s svojim odličnim glasom, ki je marsikomu priklical tudi solzo v oči.

Ni pa poslušalcev navdušil le mladi pevec sam – pohvaliti je potrebno tudi njegovo organizacijo koncerta, saj je ponovno v rojstno Idrijo povabil veliko domačih umetnikov, tako pevskih kot inštrumentalnih.
Vsak gost posebej se je zelo potrudil in tako prispeval košček v mozaiku, da smo preživeli čaroben predpraznični večer. V mojih mislih je ostal simfonični orkester z Vrhnike. Glasbeniki so bili pravi virtuozi na svojih instrumentih in njihove skladbe so zvenele res dovršeno.

Vrhunec večera pa je bila zagotovo skladba Con Te Partiro, ki je vse poslušalce dvignila na noge.

Koncert Zige Laknerja (1) Koncert Zige Laknerja (2) Koncert Zige Laknerja (3) FKoncert Zige Laknerja (4)

Foto: Nastja Grošelj